Global Expo. Kwestią priorytetową jest dla nas bezpieczeństwo. Rozmowa z Pawłem Zaboklickim, Wiceprezesem Zarządu Centrum Targowo-Kongresowe (dawne MT Polska)

O tym jak taniej w efekcie może kosztować więcej czasu zdrowia i pieniędzy
18/10/2017
Dokumentacja ważniejsza od eventu? Rozmowa z Marcinem Mozertem, założycielem: Moc&ArtGroup Creative Media Production House MOCARTGROUP.PL
14/12/2017

Global Expo. Kwestią priorytetową jest dla nas bezpieczeństwo. Rozmowa z Pawłem Zaboklickim, Wiceprezesem Zarządu Centrum Targowo-Kongresowe (dawne MT Polska)

Dlaczego zdecydowaliście się na zbudowanie nowego obiektu kongresowo – targowego w Warszawie?

Warszawa ma ogromy potencjał w zakresie organizacji różnego rodzaju imprez, ale dotychczas w stolicy brakowało miejsca, które oferowałoby tak nieprzeciętne warunki dla organizacji targów czy kongresów, jakie stwarza Global Expo. Decydując się na nową lokalizację, chcieliśmy tę lukę zapełnić.  W nowym centrum będziemy mogli zaoferować jeszcze więcej możliwości naszym klientom, ale  też w dużo lepszej lokalizacji. Global Expo mieścić się będzie tuż przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, przy skrzyżowaniu obwodnicy Warszawy – Trasy Toruńskiej S8 i ul. Modlińskiej w miejscu bardzo dobrze połączonym z resztą miasta, a nawet Polski.
Czym będzie się on różnił od dotychczas dostępnych w stolicy?
Budowane na Żeraniu centrum to wyjątkowy obiekt, który łączy unikatowe parametry w zakresie funkcjonalności z oryginalną postindustrialną architekturą dawnych hal magazynowych FSO. Jest to też w pewnym sensie inwestycja z ciekawą historią w tle, bo powstaje w ramach pierwszego projektu rewitalizacji terenów po starej Fabryce Samochodów Osobowych. W części targowo-kongresowej mieścić się ma największa w Warszawie hala targowa o powierzchni 12,5 tys. mkw. pod jednych dachem, co oznacza, że swoje miejsce znajdą tu też imprezy, które dotychczas po prostu nie mieściły się w budynkach. Z pewnością ułatwiać to będzie wysokość hal, wytrzymałość podłoża, szerokość bram rozładunkowych czy wzmocniona do 6 ton winda towarowa, którą odziedziczamy po dawnej fabryce. Na piętrze ma być też zlokalizowana przestrzeń konferencyjna o łącznej powierzchni 4 tys. mkw. z pełnym zapleczem cateringowym do obsługi różnego rodzaju wydarzeń. Tu między innymi mieścić się będzie duża sala eventowa o powierzchni 2 tys. mkw. W ustawieniu teatralnym zasiądzie w niej ok. 2,6 tys. gości, zaś w bankietowym około tysiąca osób, ale też będzie ją można podzielić na mniejsze sale. W bezpośrednim sąsiedztwie działać będzie też hotel klasy biznes oferujący 150 w pełni wyposażonych pokoi, który będzie dużym ułatwieniem dla organizatorów imprez, zwiedzających, a także wystawców. Do tego rozległy teren wokół obiektu będzie umożliwiać przygotowanie imprez także na powietrzu i parking na 1400 aut. A to wszystko oczywiście przy zachowaniu najwyższych standardów i ugruntowanego know-how, bo w Global Expo klientów obsługiwać będą specjaliści z Centrum-Targowo-Kongresowego, czyli ludzie od lat pracujący w branży.
Kiedy otwarcie?
Obiekt ma być oddany do użytku w 2018 roku, pierwsze imprezy planowane są na drugą połowę roku.
Na jakie wydarzenia się nastawiacie?
W Global Expo będzie można organizować wydarzenia praktycznie na każdą skalę. Będą odbywać się tu duże imprezy targowe, ale też konferencje, sympozja, kongresy, zjazdy, gale i szkolenia czy nawet bardziej niestandardowe eventy.  Nie zabraknie też przestrzeni dla wydarzeń na otwartym powietrzu, bo wokół obiektu mamy do dyspozycji rozległy teren, gdzie z powodzeniem można je będzie realizować.Jakie nowinki i usprawnienia organizacyjne czekają na branżę w nowym obiekcie?
Hala targowa, która pozwala na zorganizowanie pod dachem imprez nawet tak dużych, które do tej pory nie mogły odbywać się wewnątrz, to samo w sobie ogromne udogodnienie dla branży. Ale Global Expo to nie tylko miejsce na wielkie imprezy – mamy też do dyspozycji całe piętro konferencyjne z dostępem do modułowych sal i dużą salą eventową, gdzie można organizować na przykład kongresy czy gale, a do tego pełne zaplecze cateringowe. Na dodatek w ramach kompleksu będzie działać też renomowany hotel, zapewniający komfortowe miejsce noclegowe dla wszystkich przyjezdnych. Co więcej, dzięki unikatowym parametrom technicznych i wykorzystaniu funkcjonalnych elementów dawnych hal na teren obiektu dużo łatwiej będzie można wprowadzić nawet ciężki sprzęt. Kwestią priorytetowa jest dla nas bezpieczeństwo. Obiekt zostanie wyposażony m.in. w nowoczesny system monitorowania obciążeń dachu, który w przypadku np. obfitych opadów śniegu, dokładnie wykrywa miejsca ewentualnych obciążeń i natychmiast wysyła stosowne powiadomienia do obsługi technicznej budynku. Z myślą o zapewnieniu komfortu organizatorom i uczestnikom wydarzeń w części targowej  wykończenie posadzki ma umożliwiać skuteczne usuwanie powstałych zabrudzeń. Ciekawych rozwiązań i udogodnień przygotowujemy więcej. Zależy nam, by nasz obiekt błyszczał na eventowej mapie stolicy.

 

Paweł Zaboklicki, Wiceprezes Centrum Targowo-Kongresowego

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Z branżą MICE związany od 2006 roku. Pracując w spółce Centrum Targowo-Kongresowe (dawne: Międzynarodowe Targi Polska) koordynował i rozwijał imprezy targowe. Od 2008 roku kierował‚ działem sprzedaży i marketingu. Od 2014 roku jako wiceprezes zarządu nadzoruje szeroką działalność  targową, eventową i konferencyjną Centrum Targowo-Kongresowego, przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Od 2017 roku spółka została operatorem nowo budującego się obiektu eventowo-wystawienniczego Global EXPO, gdzie koordynuje też pracę działu sprzedaży.

Chcę otrzymywać newsletter Forum Branży Eventowej

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w ww. formularzu, przez Evential spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (ul. Mokotowska1, 00-640), w celu otrzymywania newslettera, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 922). Ponadto, oświadczam, iż wiadome mi jest, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, oraz że mam prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych oraz złożenia żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych. Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Evential Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W każdej chwili mogę odwołać udzieloną wcześniej zgodę.

FreshMail.pl