fbpx

Global Expo. Kwestią priorytetową jest dla nas bezpieczeństwo. Rozmowa z Pawłem Zaboklickim, Wiceprezesem Zarządu Centrum Targowo-Kongresowe (dawne MT Polska)

O tym jak taniej w efekcie może kosztować więcej czasu zdrowia i pieniędzy
18/10/2017
Dokumentacja ważniejsza od eventu? Rozmowa z Marcinem Mozertem, założycielem: Moc&ArtGroup Creative Media Production House MOCARTGROUP.PL
14/12/2017

Global Expo. Kwestią priorytetową jest dla nas bezpieczeństwo. Rozmowa z Pawłem Zaboklickim, Wiceprezesem Zarządu Centrum Targowo-Kongresowe (dawne MT Polska)

Dlaczego zdecydowaliście się na zbudowanie nowego obiektu kongresowo – targowego w Warszawie?

Warszawa ma ogromy potencjał w zakresie organizacji różnego rodzaju imprez, ale dotychczas w stolicy brakowało miejsca, które oferowałoby tak nieprzeciętne warunki dla organizacji targów czy kongresów, jakie stwarza Global Expo. Decydując się na nową lokalizację, chcieliśmy tę lukę zapełnić.  W nowym centrum będziemy mogli zaoferować jeszcze więcej możliwości naszym klientom, ale  też w dużo lepszej lokalizacji. Global Expo mieścić się będzie tuż przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, przy skrzyżowaniu obwodnicy Warszawy – Trasy Toruńskiej S8 i ul. Modlińskiej w miejscu bardzo dobrze połączonym z resztą miasta, a nawet Polski.
Czym będzie się on różnił od dotychczas dostępnych w stolicy?
Budowane na Żeraniu centrum to wyjątkowy obiekt, który łączy unikatowe parametry w zakresie funkcjonalności z oryginalną postindustrialną architekturą dawnych hal magazynowych FSO. Jest to też w pewnym sensie inwestycja z ciekawą historią w tle, bo powstaje w ramach pierwszego projektu rewitalizacji terenów po starej Fabryce Samochodów Osobowych. W części targowo-kongresowej mieścić się ma największa w Warszawie hala targowa o powierzchni 12,5 tys. mkw. pod jednych dachem, co oznacza, że swoje miejsce znajdą tu też imprezy, które dotychczas po prostu nie mieściły się w budynkach. Z pewnością ułatwiać to będzie wysokość hal, wytrzymałość podłoża, szerokość bram rozładunkowych czy wzmocniona do 6 ton winda towarowa, którą odziedziczamy po dawnej fabryce. Na piętrze ma być też zlokalizowana przestrzeń konferencyjna o łącznej powierzchni 4 tys. mkw. z pełnym zapleczem cateringowym do obsługi różnego rodzaju wydarzeń. Tu między innymi mieścić się będzie duża sala eventowa o powierzchni 2 tys. mkw. W ustawieniu teatralnym zasiądzie w niej ok. 2,6 tys. gości, zaś w bankietowym około tysiąca osób, ale też będzie ją można podzielić na mniejsze sale. W bezpośrednim sąsiedztwie działać będzie też hotel klasy biznes oferujący 150 w pełni wyposażonych pokoi, który będzie dużym ułatwieniem dla organizatorów imprez, zwiedzających, a także wystawców. Do tego rozległy teren wokół obiektu będzie umożliwiać przygotowanie imprez także na powietrzu i parking na 1400 aut. A to wszystko oczywiście przy zachowaniu najwyższych standardów i ugruntowanego know-how, bo w Global Expo klientów obsługiwać będą specjaliści z Centrum-Targowo-Kongresowego, czyli ludzie od lat pracujący w branży.
Kiedy otwarcie?
Obiekt ma być oddany do użytku w 2018 roku, pierwsze imprezy planowane są na drugą połowę roku.
Na jakie wydarzenia się nastawiacie?
W Global Expo będzie można organizować wydarzenia praktycznie na każdą skalę. Będą odbywać się tu duże imprezy targowe, ale też konferencje, sympozja, kongresy, zjazdy, gale i szkolenia czy nawet bardziej niestandardowe eventy.  Nie zabraknie też przestrzeni dla wydarzeń na otwartym powietrzu, bo wokół obiektu mamy do dyspozycji rozległy teren, gdzie z powodzeniem można je będzie realizować.Jakie nowinki i usprawnienia organizacyjne czekają na branżę w nowym obiekcie?
Hala targowa, która pozwala na zorganizowanie pod dachem imprez nawet tak dużych, które do tej pory nie mogły odbywać się wewnątrz, to samo w sobie ogromne udogodnienie dla branży. Ale Global Expo to nie tylko miejsce na wielkie imprezy – mamy też do dyspozycji całe piętro konferencyjne z dostępem do modułowych sal i dużą salą eventową, gdzie można organizować na przykład kongresy czy gale, a do tego pełne zaplecze cateringowe. Na dodatek w ramach kompleksu będzie działać też renomowany hotel, zapewniający komfortowe miejsce noclegowe dla wszystkich przyjezdnych. Co więcej, dzięki unikatowym parametrom technicznych i wykorzystaniu funkcjonalnych elementów dawnych hal na teren obiektu dużo łatwiej będzie można wprowadzić nawet ciężki sprzęt. Kwestią priorytetowa jest dla nas bezpieczeństwo. Obiekt zostanie wyposażony m.in. w nowoczesny system monitorowania obciążeń dachu, który w przypadku np. obfitych opadów śniegu, dokładnie wykrywa miejsca ewentualnych obciążeń i natychmiast wysyła stosowne powiadomienia do obsługi technicznej budynku. Z myślą o zapewnieniu komfortu organizatorom i uczestnikom wydarzeń w części targowej  wykończenie posadzki ma umożliwiać skuteczne usuwanie powstałych zabrudzeń. Ciekawych rozwiązań i udogodnień przygotowujemy więcej. Zależy nam, by nasz obiekt błyszczał na eventowej mapie stolicy.

 

Paweł Zaboklicki, Wiceprezes Centrum Targowo-Kongresowego

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Z branżą MICE związany od 2006 roku. Pracując w spółce Centrum Targowo-Kongresowe (dawne: Międzynarodowe Targi Polska) koordynował i rozwijał imprezy targowe. Od 2008 roku kierował‚ działem sprzedaży i marketingu. Od 2014 roku jako wiceprezes zarządu nadzoruje szeroką działalność  targową, eventową i konferencyjną Centrum Targowo-Kongresowego, przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Od 2017 roku spółka została operatorem nowo budującego się obiektu eventowo-wystawienniczego Global EXPO, gdzie koordynuje też pracę działu sprzedaży.