fbpx
Eventy – Twoja szkoła życia
12/06/2019
Walka o kompetencje miękkie
09/07/2019

6 typów event managera – którym jesteś Ty?

Event manager też człowiek i każdy z tej branży jest inny, lecz równie barwny. W eventach najczęściej pracują bardzo charakterystyczni ludzie, posiadający różnego rodzaju zdolności. Oto sześć typów event managera, sprawdź, który najlepiej opisuje Ciebie 😉

# Struś pędziwiatr

To event manager z tych wiecznie się spieszących. Tupot jego butów słychać na całej hali, tak jakby podkreślał, że oto właśnie biegnie – trudno to bowiem nazwać chodzeniem. Z tego pośpiechu czasem szybciej coś zrobi, niż to przemyśli, a potem niejednokrotnie musi używać swoich wszystkich zdolności, by wszystko poszło zgodnie z jego szybkim planem. W duchu perfekcjonista i miłośnik działania na już, na teraz – nie cierpi czekać.

# Śmieszek

Zawsze ze wszystkimi żartuje, klienci go uwielbiają, bo potrafi przywrócić na twarzy uśmiech nawet tych najbardziej ponurych. Zawsze jest z  nim wesoło, nawet jeśli coś się wysypie, potrafi przekuć to w jakiś żarcik. Lubi zostawiać niektóre sprawy na ostatnią chwilę, co czasem generuje mu małe fakapy. Mylący może być jednak jego rozrywkowy sposób bycia, bo pod maską śmieszka, kryje się profesjonalista z ogromnymi kompetencjami.

# Minimalista

To człowiek z wielkim doświadczeniem eventowym, który z niejednego pieca chleb jadł. Jego ogrom doświadczeń w branży pozwala mu oszczędzić nóg i zachodu, tam gdzie inni spalają się, próbując coś wskórać. On wtedy siada i czeka, bo wie, że na rozwój wypadków czasem wystarczy poczekać, a nie gorączkowo działać. Minimalista wie też doskonale gdzie może sobie trochę odpuścić i chwilę odsapnąć, a gdzie trzeba przycisnąć temat, bo inaczej będzie źle.

# Pieniacz

Pieniacz to typ event managera, któremu można szybko i łatwo podnieść ciśnienie. Denerwuje się i robi czerwony na twarzy w ułamku sekundy. Jednak, jako profesjonalista, nie daje tego nigdy po sobie poznać przy klientach, w myślach licząc nieskończoność. Czasem warknie na swoich współpracowników, którzy znając jego wybuchowość, nawet się tym przesadnie nie przejmują. Pieniacz bowiem tak szybko jak robi się wkurzony, równie szybko, potrafi się opanować i przejść nad tym do porządku dziennego. Jest za to niezwykle pracowity i wytrwały w dążeniu do swoich celów.

# Wizjoner

Typ event managera, który często występuje wśród nowicjuszy, ale jeśli uda mu się w niezmienionej formy wytrwać, zdolny jest do wielkich rzeczy. Wizjoner bowiem to człowiek z niesamowitą pasją i zacięciem, który zawsze planuje eventy z rozmachem, każdy z nich ma być małym diamencikiem. Perfekcjonista do bólu, zawsze nienagannie uprzejmy, czarujący i idealnie ubrany. Inni z branży czasem myślą o nim jak o psychopacie ;). Wizjonerzy często, w zderzeniu z rzeczywistością, przechodzą do innego typu event managerów.

# Szczególista

To prawdziwy pasjonat organizowania samego w sobie. Wszystko ma spisane na swoich listach, zbudowanych na tylko jemu znanym systemie check list. Charakteryzuje go niezwykła pamięć do detali. Czasem ta szczegółowość jest u niego podziwiania, a czasem interpretowana jako czepianie się. Dla niego jednak te najmniejsze rzeczy mają największe znaczenie i stanowią o dobrym evencie. Niezmordowany negocjator, potrafi przekonać do swoich pomysłów nawet najbardziej opornych podwykonawców ;).

Niepoprawna Optymistka