fbpx

O promowaniu eventu – aby uczestnik poczuł, że chce tego doświadczyć

Profesjonalna prezentacja multimedialna
25/02/2019
Twoja twórcze JA – obudź w sobie kreatywność!
18/03/2019

O promowaniu eventu – aby uczestnik poczuł, że chce tego doświadczyć

Niezwykle istotnym elementem jest promowanie eventu na długo przed dniem, w którym będzie miał miejsce. Na co zwrócić uwagę?

# działaj szeroko

Przeanalizowanie grupy docelowej imprezy sprawi, że łatwiej wybrać platformy, na których warto pokazywać swój event. Z pewnością ważne jest, aby być obecnym na portalach branżowych oraz w prasie branżowej grupy docelowej, a przede wszystkim w social media, które dają ogromne możliwości wypromowania imprezy i dotarcia do ogromnej liczby ludzi.

#  łączenie kanałów

To, na jakiej platformie powinieneś się skupić, wynika głównie z tego, jaka jest Twoja grupa docelowa i charakter wydarzenia. A dzięki temu, że będziesz działał na kilku platformach społecznościowych, sprawi, że prawdopodobnie trafisz do większej ilości osób – jeśli nawet ktoś nie zobaczy postów na Facebooku, może dowie się o imprezie na YouTube lub na portalu branżowym.

# strategia

 Kiedy zdecydujesz do kogo będziesz się zwracał i gdzie najlepiej zamieścić swoje komunikaty, czas na przygotowanie planu. Dokładnie zaplanowana komunikacja eventu sprawi, że żaden szczegół, o którym chcesz poinformować uczestników nie umknie, a komunikaty będą spójne i pokażą to, co najistotniejsze i najciekawsze. Im bardziej szczegółowy plan na promowanie wydarzenia, tym lepiej – łatwiej i efektywniej podąża się wcześniej wytyczoną ścieżką niż spontanicznie organizuje materiały, ale jako event manager z pewnością o tym wiesz ;).

# zaangażuj

To, co wzbudza emocje zdecydowanie mocniej zapada w pamięci – dlatego komunikaty powinny być angażujące i interesujące dla osób, do których się zwracasz. Mogą być to różnego rodzaju angażujące materiały czy aktywności – dyskusje na ciekawe dla grupy docelowej tematy, konkursy z nagrodami, wywiady z prelegentami i wiele innych, kreatywnych rozwiązań, jakie można w tej przestrzeni zorganizować.

# informuj

Promowanie eventu to nie tylko zachęcenie do przyjścia na event i zaangażowanie uczestników jeszcze przed imprezą – ma ono także funkcję informacyjną. Dzięki temu, możesz łatwo i na szeroką skalę przypomnieć np. o wcześniejszej rejestracji, starcie imprezy, ciekawych gościach.

# ekscytujące momenty

Jeśli masz materiały z poprzedniej edycji imprezy – fotorelację, krótkie filmiki, wywiady, wideorelację – podziel się nimi ze światem! Będzie to świetna prezentacja tego, jak taka impreza wyglądała, jak dużo osób się na niej pojawiło i jakie atrakcje czekały na uczestników.

# wieści zza kulis

Materiały od kuchni cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ ludzie są ciekawi jak wygląda proces przygotowań. Dlatego możesz udokumentować różne etapy organizacji eventu, np. zdjęcia świeżo wydrukowanych zaproszeń lub video z przygotowań na hali. Z pewnością zainteresujesz uczestników i pokażesz, że się dzieje ;).

 Promowanie eventu sprawia, że uczestnicy mogą się dowiedzieć o jego szczegółach, zobaczyć materiały od kuchni i tym samym poczuć, że chcą w nim uczestniczyć. Dobrze poprowadzona komunikacja sprawi, że goście nie będą mogli doczekać się imprezy i tłumnie się na niej pojawią 😉

 Niepoprawna Optymistka