fbpx
(Nie taki) Twardy orzech do zgryzienia – praca z klientem
20/08/2018
Work – life balance czyli o życiowej równowadze
17/09/2018

Rozsmakuj się, czyli wybieramy catering

Pyszne dania mogą uświetnić imprezę, sprawiając, że event będzie dla gości niezapomnianym wrażeniem, lub też całkowicie ją zepsuć, pozostawiając niesmak. Dlatego właściwy wybór cateringu jest tak istotną kwestią. Aby na pewno było to przyjemne oraz smaczne doświadczenie, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, zanim wybierzesz firmę cateringową na swój event  🙂 

# podstawowe pytania

Na początek, przed przystąpieniem do poszukiwań odpowiedniego cateringu, ustal: ile osób pojawi się na evencie (inaczej przygotowuje się catering dla 50 osób, a inaczej dla 500, jeśli więc planujesz wydarzenie na dużą skalę, postaw na firmę, która ma doświadczenie przy obsłudze dużych eventów) oraz jaki będzie klimat wydarzenia (czy ma ono raczej luźny czy też bardziej formalny charakter? – to niezbędna informacja m.in. do wyboru oprawy cateringu).

 # ważne szczegóły

Warto zwrócić uwagę na sposób podania dań, np. szwedzki stół pozwala uczestnikom na mobilność, samodzielne decydowanie o daniach, których chcą spróbować, a także stwarza okazję do pogawędki z innymi.

Istotną kwestią jest także samo menu. W szale wyboru pyszności, pamiętaj, by desery nie miały zbyt dużej ilości czekolady (co może być niebezpieczne dla kreacji uczestników) ;), za to świetnie sprawdzą się tzw. finger food czyli małe przekąski, które można wziąć w dłoń.

Nie zapomnij o zróżnicowanym menu – na evencie zapewne pojawią się zarówno miłośnicy mięsa jak i wegetarianie, szkoda byłoby, gdyby ktokolwiek z nich wyszedł z imprezy głodny 😉 

# tanio, ale nie za tanio

W  pogoni za atrakcyjną ceną cateringu, pamiętaj, że za wykwintnymi daniami powinny iść świeże, wysokiej jakości produkty. Uczestnicy eventów coraz częściej oczekują kulinarnych doznań na wysokim poziomie, a potrawy przygotowane z tanich półproduktów raczej nie przypadną im do gustu. Aby wyeliminować ryzyko takiej wpadki, dobrze jest zwrócić się do wujka Googla o opinię. 

# research, research, research

Dzięki małemu, internetowemu śledztwu wyłowisz catering, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Internauci z pewnością wskażą firmy, które okazały się nierzetelne i takie, które świetnie wywiązują się z zawartej umowy oraz dowożą potrawy na najwyższym poziomie.

Oprócz komentarzy na temat jedzenia, zwracaj także uwagę na te dotyczące  współpracy, która jest równie ważna, co jakość i wykonanie potraw. 

# nie tylko jedzenie

Współpraca z obsługą cateringu nie kończy się na zamówieniu i ustaleniu dań. Jej jakość – zaangażowanie, rzetelność i punktualność ekipy, wpłynie bezpośrednio na Twoje zadowolenie z usługi.

Dobra firma cateringowa to także odpowiednia oprawa,  świetna organizacja i dyskretna obsługa, która nie zakłóci eventu.

Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących cateringi na eventy, więc znalezienie oferty dostosowanej do Twoich potrzeb nie powinno nastręczać większych kłopotów. A kiedy już odhaczysz wszystkie najważniejsze punkty dotyczące wyboru cateringu, nie pozostaje nic innego, jak degustacja wybranych dań, a więc najprzyjemniejsza część 😉

 Niepoprawna Optymistka