fbpx

Twoja twórcze JA – obudź w sobie kreatywność!

O promowaniu eventu – aby uczestnik poczuł, że chce tego doświadczyć
04/03/2019
Porównywanie się – droga donikąd
02/04/2019

Twoja twórcze JA – obudź w sobie kreatywność!

Kreatywność w pracy jest cechą coraz bardziej pożądaną, a nawet obligatoryjną, w wielu branżach. Nie inaczej sprawy mają się w eventach, które wymagają ciekawych, niestandardowych rozwiązań, aby przyciągnąć uczestników.

Jeśli martwisz się, że nie jesteś wystarczająco obdarzony wyobraźnią, nie ma powodu do obaw, bo nie jest to cecha wrodzona. Okazuje się bowiem, że kreatywność można wyćwiczyć i przy odrobinie wysiłku zostać mistrzem niesztampowych konceptów ;). Podpowiadamy sposoby odnajdywania w sobie pokładów pomysłowości.

 # rusz nie tylko głową

Być może wyda Ci się to paradoksalne, ale wysiłek fizyczny sprzyja nowym pomysłom! Wszystko dzięki temu, że Twój mózg, kiedy jest lepiej dotleniony, wydajniej pracuje. Twoje zmęczone ciało pozwoli lepiej funkcjonować zrelaksowanej głowie ;).

 # generator pomysłów

Nie ograniczaj się do jednego pomysłu, lecz spróbuj wymyślić ich jak najwięcej! Na początku przyjdą Ci do głowy najbardziej oczywiste rozwiązania, jednak z czasem pojawią się w ich miejsce bardziej oryginalne i świeże idee, które być może okażą się poszukiwanym strzałem w dziesiątkę!

 # Twoje wewnętrzne dziecko

Dzieci mają często bardzo ciekawe, czasem może nawet absurdalne, skojarzenia, które mogą prowadzić do świetnych pomysłów. Zapewne okres dzieciństwa zakończyłeś już jakiś czas temu, spróbuj jednak odnaleźć w sobie tego małego Ciebie. W skrócie – szukaj dziwnych połączeń, skojarzeń, rozwiązań problemu czy ulepszenia danego zagadnienia. Na początku może wydawać się to niepotrzebne, ale jeśli będziesz ćwiczył regularnie, o wiele łatwiej będzie Ci przychodziło generowanie pomysłów.

 # grupowo

Warto dzielić się swoimi pomysłami z innymi. Często genialne rozwiązania są wynikiem pracy całego zespołu – jedna osoba rzuca hasło lub szkielet pomysłu, a następnie koncept jest dopracowywany w grupie. Dzięki otwartości, macie szansę, jako team, na bardzo fajne pomysły!

 # branżowe inspiracje

Śledzenie ciekawych study case ze świata eventów, zarówno na naszym podwórku jak i za granicą, może być bardzo inspirujące. Nie chodzi oczywiście o kopiowanie ich, ale podpatrzenie rozwiązań, które zadziałały na innych imprezach. Dobrze wiedzieć, co w trawie piszczy ;). 

# ręczna robota

Jeśli na co dzień piszesz na komputerze, z pomocą korektorów pisowni, odstaw go czasami na boczny tor i pisz ręcznie! To nie tylko możliwość do uruchomienia swoich artystycznych talentów, ale także pobudzenia swojego mózgu w inny niż zwykle sposób. Przełamywanie codziennej rutyny z pewnością zadziała bardziej pobudzającą na Twój umysł.

 Jak widzisz, jest wiele sposobów, aby pobudzić swoją kreatywność. Na początku może będzie to trudne, ale sam zobaczysz, że z czasem pomysły same pojawią się w Twojej głowie. Dzięki temu, uczestnicy Twoich eventów będą mogli z błyskiem ciekawości w oku przeżyć niezapomnianą imprezę :).

Niepoprawna Optymistka