fbpx
Eventy – Twoja ciężka praca!
07/08/2019
Jak się odżywia event manager.
03/09/2019

W poszukiwaniu zagubionej motywacji.

W chwilach zwątpienia myślisz: Czemu czuję niechęć, przecież kocham swoją pracę (i to nie jest ironia, której tak często nadużywasz ;). Ponuro zerkasz w stronę skrzynki pękającej w szwach od maili, ciężko wzdychasz przed każdym kolejnym telefonem, który musi być odebrany natychmiast. Nawet kawa w takie dni przestaje smakować…

To na szczęście prawdopodobnie chwilowy spadek energii do pracy, a nie koniec kariery event managera ;). Coś z tym można jednak zrobić zamiast bezczynnie czekać aż przeminie lub zostanie na dłużej i przerodzi się w wypalenie zawodowe.

# przyczyna

Warto odszukać przyczynę braku motywacji. Może kryje się za nią tak naprawdę stres i przerażenie przed nadchodzącymi imprezami? A może jesteś najzwyczajniej w świecie zmęczony i czas iść na urlop?

Jeśli odkryjesz co kryje się za Twoim zniechęceniem, będziesz wiedział jak zadziałać, by znów poczuć wiatr w żaglach.

# do góry nogami

Każda praca ma w sobie powtarzalną część, która z czasem staje się po części nudna, bo tak dobrze znana. Specjaliści mówią jednak, że wystarczy zmienić małe nawyki, by ożywić swój dzień – np. zacząć dzień od biegania, zmienić trasę, jaką jedziesz do pracy, jednym słowem, zmodyfikować to, co robisz codziennie w taki sam sposób! Takie pozornie nic nie znaczące zmiany sprawią, że będziesz miał więcej energii.

# czyhająca panika

Twój mózg może robić Cię w balona i pod przykrywką braku motywacji, skrywać paniczny strach przed nadchodzącymi imprezami, szczególnie jeśli jesteś początkującym event managerem. Każdy event to ogromna presja i stres, pamiętaj jednak, że strach ma wielkie oczy. Przede wszystkim – jesteś specjalistą do zadań specjalnych. Do tego masz za sobą zespół ludzi, który na pewno Cię wesprze. Przypomnij sobie, że to właśnie dla tej adrenaliny zostałeś event managerem ;).

# pamiętaj kim jesteś

Czas zaciera wspomnienia, gasi pewne emocje… Dlatego warto, żebyś czasem przypomniał sobie dlaczego wybrałeś pracę event managera. Z pewnością była to ta niezwykła dynamika tego zawodu, presja, która daje ogromną satysfakcję, naoczne wyniki Twojej pracy, czyli świetny event. W natłoku pracy i obowiązków łatwo zapomnieć po co właściwie się to wszystko robi, to też może budować niechęć i brak motywacji do dalszego działania.

# urlop

Czasem w branży eventowej decyzja o urlopie jest przesuwana w nieskończoność zwaną “po tym projekcie…”. Pamiętaj jednak, że mimo cudów, których potrafisz dokonać, jesteś nadal tylko człowiekiem, który potrzebuje nie tylko pracy, ale też odpoczynku. Dla zachowania zdrowia psychicznego warto zebrać się chociaż dwa razy do roku na dłuższy urlop, oderwać się od codziennego pędu i stresu. Zobaczysz, że powrócisz do pracy z taką energią, jak gdyby był to znów Twój pierwszy dzień pracy event managera ;).

Po deszczu zawsze w końcu wychodzi słońce. Nie martw się tym, że nie ma w Tobie teraz wielkiego zapału – to raczej chwilowy etap. Aby jednak nie stał się permanentnym stanem Twojego umysłu, działaj i szukaj w sobie energii do działania!

Niepoprawna Optymistka